dr Bartosz Ziemblicki Bartłomiej Klinowski

PRAWNICY

Powrót
Strona Główna > Prawnicy > dr Bartosz Ziemblicki

dr Bartosz Ziemblicki

radca prawny, doradca podatkowy, certyfikowany doradca NewConnect, partner zarządzający

Bartosz Ziemblicki pochodzi z prawniczej rodziny – jego dziadek Franciszek Ziemblicki był adwokatem, zaś ojciec Andrzej Ziemblicki jest radcą prawnym.

 

Mecenas Ziemblicki jest doktorem prawa o podwójnej specjalności (prawo międzynarodowe i europejskie) oraz magistrem ekonomii o specjalności ekonomia menedżerska. Obecnie jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Katedrze Prawa Gospodarczego na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

 

W latach 2010-2012 dr Ziemblicki odbywał aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.

 

Dr Ziemblicki włada trzema językami obcymi: angielskim (certyfikat CAE University of Cambridge), niemieckim (certyfikat DSH Regensurg Universität) i francuskim (certyfikat DELF B1 Universite d’Angers), których nauczył się w czasie licznych wyjazdów stypendialnych w czasie studiów (między innymi do Stanów Zjednoczonych).

 

Praktyką prawniczą zajmuje się nieprzerwanie od 2007 roku. Specjalizuje się w międzynarodowym i polskim prawie gospodarczym, prawie europejskim, litygacji cywilnej i postępowaniach arbitrażowych. Obecnie pełni funkcję partnera zarządzającego Kancelarii Prawnej ZKZ.

 

Dr Ziemblicki jest autorem kilkunastu prawniczych publikacji naukowych (w tym dwóch monografii), głównie z zakresu międzynarodowego prawa gospodarczego. Jest beneficjentem licznych krajowych i unijnych stypendiów oraz grantów naukowych.

 

Oprócz uprawnień radcy prawnego (nr WR/2435) i doradcy podatkowego (nr 12655), dr Ziemblicki posiada uprawnienia certyfikowanego doradcy rynku NewConnect (nr 38/2013) oraz licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami (nr 13897).

 

W wolnym czasie dr Ziemblicki uprawia żeglarstwo (posiada patent kapitana jachtowego Polskiego Związku Żeglarskiego), alpinizm (zdobyty m.in. Mont Blanc), nurkuje (certyfikat Divemaster federacji PADI), jeździ motocyklem i uprawia sporty wytrzymałościowe (m.in. ukończony maraton wrocławski). Jest także członkiem stowarzyszenia Mensa.

 

e-mail: b.ziemblicki@kancelaria-zkz.pl

1
Radca prawny, partner zarządzający Kancelarii Prawnej ZKZ
2
Doktor prawa, magister ekonomii
3
Doradca podatkowy, certyfikowany doradca NewConnect

WYRÓŻNIKI KANCELARII

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje o najnowszych zmianach w ustawodawstwie polskim

Zapisz się
Proszę podać adres e-mail.
Niepoprawny adres e-mail.
Taki adres już istnieje.
Adres został dodany. Dziękujemy!
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij[X]