dr Bartosz Ziemblicki Bartłomiej Klinowski

WNIOSKI O INTERPRETACJE

Strona Główna > Obsługa firm > Wnioski o interpretacje
Przepisy prawa podatkowego mało tego, że często bywają skomplikowane, co otwiera przestrzeń do ich różnej interpretacji, to równie często są także niejasne. Te cechy charakterystyczne, nie tylko polskiego systemu prawa podatkowego, spowodowały iż stworzono instrument, który ma zabezpieczyć podatników przed zmiennymi interpretacjami prawa podatkowego podejmowanymi przez władze skarbowe.

W obecnych czasach, wielu przedsiębiorców działa w pewnego rodzaju niepewności. Niepewność ta spowodowana jest przede wszystkim przez skomplikowane i niejasne prawo podatkowe.

 

Nie ma znaczenia czy przedsiębiorca podejmuje zwyczajową aktywność, która rodzi określone skutki podatkowe, czy też angażuje się w ważny dla niego projekt, w konsekwencji którego wysokość zobowiązania podatkowego może być znacząca. W jednym i drugim przypadku prędzej czy później skutki podjętych działań mogą być dotkliwe, jeżeli są podejmowane na bazie  niejasnych przepisów podatkowych.

 

Czasami nawet, od wystąpienia określonych skutków podatkowych przedsiębiorca uzależnia podjęcie określonych działań.

 

Aby zabezpieczyć się przed negatywnymi konsekwencjami działań, w stosunku do których istnieją różne możliwości przyporządkowania im skutków podatkowych, zachęcamy Państwa do skorzystania z możliwości, jaką daje indywidualna interpretacja prawa podatkowego.

 

Oferta kancelarii obejmuje w szczególności przygotowanie projektu wniosku o wydanie indywidualnej interpretacji do Ministra Finansów, a także, o ile zajdzie taka potrzeba, dalszą reprezentację klienta przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi.

 

Otrzymanie interpretacji zgodnej z wolą przedsiębiorcy, pozwala na uzyskanie bezpieczeństwa i jest też procedurą dużo oszczędniejszą niż ewentualny spór z organami, na jaki narażają się podatnicy, działający na niejasnych przepisach bez interpretacji indywidualnej

1
Niejasne przepisy podatkowe
2
Dowolność władz skarbowych przy interpretacji prawa
3
Indywidualna interpretacja prawa podatkowego

WYRÓŻNIKI KANCELARII

NEWSLETTER

Otrzymuj informacje o najnowszych zmianach w ustawodawstwie polskim

Zapisz się
Proszę podać adres e-mail.
Niepoprawny adres e-mail.
Taki adres już istnieje.
Adres został dodany. Dziękujemy!
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij[X]